Neplodnost
Neplodnost pri ženskah nastopi, ko ženska ne zanosi po enem letu rednih spolnih odnosov brez zaščite v plodnem obdobju menstrualnega cikla (pet dni pred ovulacijo in po njej). Zdravniki ženskam po 35. letu svetujejo, naj poiščejo strokovno pomoč že po šestih mesecih, ker se plodnost z leti manjša.
Antimullerjev hormon opravlja različne fiziološke funkcije, proizvajajo ga reproduktivni organi. Vloga in koncentracija hormona sta odvisni od spola in starosti. Pri ženskah v rodni dobi se skupaj z drugimi hormoni (kot so estradiol in FSH, LH, PRL in TSH) uporablja za ocenitev plodnosti, saj vrednost tega hormona predstavlja ovarijsko rezervo. Ovarijska rezerva pokaže količino foliklov, ki so na voljo za reprodukcijo ter kakovost jajčnih celic, kar igra pomembno vlogo pri zanositvi. Prav tako pa je AMH poleg vrednotenja delovanja jajčnikov uporaben še pri napovedovanju nastopa menopavze ter oceni sindroma policističnih jajčnikov. Obvezno pa se vrednost Antimullerjev hormon določa ženskam, ki so podvržene reprodukcijskim postopkom, to je oploditvi z biomedicinsko pomočjo (IVF).
V laboratoriju Medicare PLUS opravljamo preiskave za oceno neplodnost na aparatu Roche Cobass E411. Pomagamo vam pri ocenitvi plodnosti, spremljanje ovarijske rezerve, učinkovitem načrtovanju zanositve, napovedovanju nastopa menopavze, spremljanju reprodukcijskega postopka in zdravljenja ter pri oceni sindroma policističnih jajčnikov.
Ste ginekolog in si želite sodelovati z nami? Kontaktirajte nas in pripravili vam bomo ponudbo.
Kontakt